خرید سمعک| ایران سمعک| سمعک هوشمند| سمعک ارزان| ویدکس

Widex widex Company 021-669082045 info.widexiran.ir

 


 
   ۱-سمعک داخل گوشی نامرئی (CIC)
   ۲-سمعک داخل کانال (ITC)
   ۳- سمعک پشت گوشی (BTE)
   ۴-سمعک جيبي Body
   ۵-سمعک عينکي Eye Glass Hearing Aid

 

۱-سمعک داخل گوشی نامرئی (CIC):


کوچکترین و ظریف ترین سمعکهای CIC ساخته شده در دنیا متعلق به کمپانی ویدکس دانمبرای تهیه این دسته از سمعکها قالبگیری از گوش بیمار ضروری است .این قالب ، الگویی جهت تهیه پوسته ی سمعک می باشد که تمامی قطعات سمعک در داخل آن پایگذاری خواهد شد. با توجه به سایز کوچک و قدرت محدوده سمعک، این گروه از سمعکها جهت کم شنوایی های عمیق انتخاب مناسبی نمی باشد .لازم به توضیح است سمعکهای CIC کوچکترین سمعک های داخل گوشی هستند ، ارک می باشد.

 

 

 

 

 ۲-سمعک داخل کانال (ITC):


برای تهیه این دسته از سمعکها قالبگیری از گوش بیمار جهت تهیه پوسته سمعک الزامی می باشد . این گروه از سمعکها نسبت به سمعکهای نامرئی سایز بزرگتر و قدرت بیشتری دارند و کاملا در داخل مجرای گوش قابل رویت می باشند.به طور کلی استفاده از سمعکهای داخل گوشی اعم از CIC , ITC با توجه به ظرافت و حساسیت آن و موقعیت قرارگیری آن در داخل کانال گوش برای افراد مبتلا به عفونت های گوش ، پارگی پرده ی گوش و جرم زیاد گوش تویه نمی گردد .
در خصوص اطفال اگر سایز مجرای شنوایی امکان طراحی و ساخت سمعهای دال گوشی را داشته باشد ، با توجه به رشد مداوم سیستم آناتومیک گوش نیاز به قالبگیری مجدد و تعویض پوسته سمعک هر ۶ ماه تا یک سال ضرور است .

 

 

 

۳- سمعک پشت گوشي (B.T.E):


سمعک پشت گوشی در پشت لاله گوش قرار گرفته و صدا را از طریق قالب به گوش فرد منتقل می کند . اين گروه از سمعک ها به دليل سهولت در استفاده ، براي تمام رده هاي سني مناسب بوده و کم شنوائيهاي ملايم تا عميق را پوشش مي دهند . بهترين سمعک براي کودکان و اطفال هستند زيرا قابليت اتصال به وسايل کمک شنوايي مانند FM را نیز دارند.
آخرين تحول سمعک هاي پشت گوشي ، عرضه سمعک هاي فيتينگ گوش باز ( open fitting) و رسیور در مجرای گوش(Receiver in The Canal) است . این گروه از سمعک ها، سمعک هاي پشت گوشی بسيار ظریفی بوده که ديده نمي شوند و درپشت لاله گوش طوری قرار می گیرند که حتی کمتر از سمعک های داخل گوشی قابل رویت هستند .در مدل های Open Fitting، انتقال صدا همانند پشت گوشی های مرسوم بوده اما در سمعک های RIC صدا از طريق تیوبی بسیار نازک به صورت امواج الکتريکي به رسيوري که داخل گوش قرار گرفته است منتقل شده و سپس رسيور مستقيماً امواج صوتي را به پرده گوش گوش می رساند . در سمعک هاي RIC به دليل انتقال مستقيم صدا به گوش،از کيفيت صداي بهتري برخوردار بوده و درک گفتار فرد را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد . در ضمن به دلیل حذف و از اين جهت مناسب ترين سمعک برايکم شنوائي هاي فرکانس بالا هستند و به اينافراد امکان حداکثر استفاده از باقيمانده شنوايي طبيعي را مي دهد.

 

۴-سمعک جيبي (B.W):


در اين نوع سمعک ، ميکروفون و تقويت کننده درون محفظه اي نصب شده که در داخل جيب قرار مي گيرد . رسيور آن توسط سيمي به سمعک متصل مي شود و به وسيله قالب داخل گوش فرد قرار مي گيرد .براي کم شنوائيهاي متوسط تا عميق مورد استفاده قرار مي گيرد . امروزه استفاده از اين سمعک معمول نيست .

 

 

 

 
۵-سمعک عينکي :


تمام قطعات سعک داخل دسته عينک جاسازي مي شود. براي موارد خاص در زمینه کاهش شنوایی های نوع انتقالی ویا کاهش شنوایی نوع آمیخته کاربرد دارد دارای انواع مختلف دیجیتال و انالوگ می باشد در حال حاضر نوع انتقال استخوانی آن بیشتر مطرح بوده وغالبا برای افرادی توصیه می گردد که دچار کاهش شنوایی همراه با ترشحات عفونی هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter